• ganoderma ganoderma-text V ČÍNE JI UŽ PO TISÍCILETÍ
  POVAŽUJÍ ZA VYNIKAJÍCÍ
  LÉČIVOU ROSTLINU.
  EXISTUJE LÉČIVÁ ROSTLINA,
  KTERÁ NEMÁ ŽÁDNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY
  ANI PŘI DLOUHODOBÉM UŽÍVÁNÍ.
  ZLEPŠUJE OBRANYSCHOPNOST
  ORGANISMU A TAKÉ JEHO SCHOPNOST
  SAMOLÉČBY.
 • ganoderma "ONE DRAGON MODELL" SPOLEČNOST MÁ CELÝ PRŮBĚH
  POD KONTROLOU - OD PĚSTOVÁNÍ AŽ
  PO KONEČNÝ PRODUKT.
 • ganoderma USKUTEČNĚTE
  SNY SE MĚNÍ V REALITU S DXN!
  PEČUJTE O SVÉ ZDRAVÍ! BUĎTE FINANČNĚ NEZÁVISLÝ! MĚJTE VYŠŠÍ ŽIVOTNÍ ÚROVEŇ! USKUTEČNĚTE VAŠE SNY!
video PŘIDEJTE SE!
TEĎ!
2016 červen
Po Út St Čt So Ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

 

Zapiš se na zpravodaj

Křestní jméno:

E-mail:

O výrobcích:   Obchodní příležitost:

Type the word!

captcha
Get a new text!

Zavoláme Ti!

Pokud máš pocit, že bys raději o tomto obchodě mluvil se mnou nebo s mým spolupracovníkem, zadej
Vaše jméno:

 

Please enter your country code next to your phone number!

Tvoje telefonní číslo:

 

nebo kontakt na Tvůj skype:

 

nebo e-mail adresu:

 

and type the word!

captcha
Get a new text!

 

čen

22

Výňatek z knihy Ganoderma

22. červen 2016 středa

 

Houba Ganoderma

zdravá (welness) káva

GANODERMA (LINGZHI) - Zázračná léčivá rostlina
Překlad brožury „Ganoderma (Lingzhi) - Magic, Herbal Medicine"

V Číně už po tisíciletí považují houbu Ganoderma (lat. Ganoderma lucidum, česky Lesklokorka lesklá, japonsky Reishi, čínsky Ling-zhi) za vynikající léčivou rostlinu. Je prvním tzv. „potravinovým doplňkem" s léčivými účinky, který nemá žádné vedlejší účinky ani při dlouhodobém užívání. Podporuje obranyschopnost organismu, účinně napomáhá předcházení chorob.
Ve spise „ Přehled léčivých rostlin" Dr. Li Shin-Chen, známý čínský farmakolog, zařazuje houbu Ganoderma podle barvy do šesti kategorií, jako černou, fialovou, modrou, bílou, žlutou a červenou.

Úspěšné pěstování
Divoce rostoucí Ganoderma je velmi vzácná, její sběr je obtížný. Když už ji někdo najde, její účinek skoro vždy pomine následkem zestárnutí; doslova ztvrdne na povrchu, dokonce se může stát i jedovatou. Jakákoliv kontrola jakosti je nemožná vlivem nesystematičnosti sběru.
Po 20 letech výzku Doktor Lim v Malaisii začal pěstovat unikátním způsobem.V roce 2013 se oslavilo 20 leté výročí firmi DXN Ganoderma.

Zvláštní účinky houby Ganoderma:
Ganoderma byla po více než tisíc roků zahalena do roucha tajemnosti. Lidé věděli pouze, že Ganoderma zachovává mládí a že její pravidelné užívání zajistí dlouhý život, nikdo se ale nikdy nepustil do řádného výzkumu, aby zjistil příčiny takovýchto účinků.
V posledních letech bylo na základě výzkumů čínských vědců i vědců jiných národností konečně odhaleno tajemství její výjimečné účinnosti za přispění analýz a pokusů spolupracujících nemocnic, universit a farmaceutických firem. Čistí krev, detoxikuje, nemá močopudné účinky, chrání játra, reguluje činnost střev, podporuje srdeční činnost, reguluje krevní tlak, má uklidňující, kašeltlumící a odhleňovací účinky, a kromě toho také omezuje růst nádorů.

Nejdůležitější složky Ganodermy:
1. Organické germanium (Ge): Až na 1,5 násobek zvyšuje schopnost krve absorbovat kyslík, může zlepšovat trávení, může předcházet odumírání tkání. Podle výzkumů obsahuje Ganoderma až 6000 miliontin germania, což je 4 až 6 x více než v kořenu panaxu (ženšen asijský).

2. Polysacharidy: Tyto organické sloučeniny posilují imunitní systém organismu a ničí viry. Japonské farmaceutické firmy je rafinují odpovídajícím způsobem pro léčebné účely a Zdravotnický odbor Koseisho je prohlásil za podporované léčivo v Japonsku.

3. Hořká chuť: Lékařští a farmaceutičtí odborníci neustále zkoumají tuto vlastnost. Výsledek: s největší pravděpodobností je to způsobeno společným působením germania a polysacharidů. Některé rostliny obsahují jednu nebo druhou složku, Ganoderma je však ze všech nejúčinnější. Kombinace složek je odlišná od jiných rostlin a v zájmu zachování vysoké účinnosti je důležité zachovat všechny základní složky.

Základní léčivé účinky Ganodermy:
Podle klinických pokusů , má následující základní vlastnosti, díky kterým je tak účinná:
1. Snižuje obsah cholesterolu a volných tuků v krvi.
2. Snižuje hladinu krevního cukru a reguluje činnost slinivky (pankreatu).
3. Snižuje obsah lipidů v krvi a stabilizuje membrány červených krvinek.
4. Jelikož obsahuje adenosin, může omezovat hromadění krevních destiček, rozkládat trombiny
(krevní sraženiny) a omezovat vznik trombózy.
5. Optimalizuje činnost kůry nadledvinek.
6. Podporuje obranyschopnost organismu a účinnost imunitního systému.
7. Zpomaluje stařecký pokles mozkových funkcí.
8. Omezuje vedlejší účinky antialergických přípravků.
9. Zabraňuje vzniku alergií následkem působení antigenů, a tím omezuje vylučování histaminů
buňkami.
10. Přispívá k prevenci vzniku nádorových onemocnění a blokuje látkovou výměnu nádorových
buněk:
a. Zabraňuje náhlým úmrtím pacientů s nádorovou chorobou následkem tumorové embolie.
b. Omezuje vznik trombózy, rozpouští trombiny, zvyšuje účinnost protinádorových léčiv.
c. Snižuje bolest způsobovanou rakovinou.

Je skutečně pravda, že Ganoderma je protilékem na onemocnění moderní doby a je „univerzálním KLIČEM" na všechny nemoci?
Yukio Naoi, potravinářský vědeckovýzkumný ústav university v Kjótu:
„Je Ganoderma skutečně univerzální KLIČ na vše ?" - Nehovořme teď o historických nemocech, objevujících se během historie lidstva, nýbrž o moderních, tzv. civilizačních chorobách. Abychom našli odpověď na tuto otázku, zkoumali jsme během 20roků opakovaně její účinky. Na základě těchto výzkumů jsme získali uspokojující výsledky.
Prvořadou otázkou je, zda může být Ganoderma účinná pro všechny choroby. Naše odpověď zní: Ano, protože je schopna udržovat zdraví moderního člověka. Ganoderma účinkuje i na nejslabší, nejchoulostivější místa lehce nemocného člověka; u skutečně nemocného potom problém zachycuje v jeho kořenech a umožňuje uzdravení.
Ganoderma má schopnost vyrovnávat nevyváženost organizmu a tím ho ozdravovat, a to bez ohledu na lidské rasy. V tomto ohledu má vždy stejné účinky; zkušenosti kdekoliv na světě jsou totožné.
Když organizmus nemocného člověka velmi dobře reaguje na Ganodermu, je to obdobné, jako když máte univerzání klíč ke všem dveřím. Faktem je, že doposud nebyly u nikoho zjištěny negativní účinky.

1. Upravuje vysoký krevní tlak a jím způsobované bolesti hlavy a ramen a omezuje arteriosklerózu.
Studie p. Isao Tani z lékařského výzkumného ústavu university v Kinki
Pokusné subjekty ve většině případů bojovaly s vysokým krevním tlakem. V oblasti krevního tlaku jsme zjišťovali podstatná zlepšení. Např. u jednoho pacienta se počáteční hodnoty (180/96 mmHg) po třech měsících upravily na hodnotu 126/94 mmHg. Takovéto podstatné zlepšení je velmi vzácné bez použití preparátů na snižování krevního tlaku.
U několika žen s arteriosklerózou se během tří měsíců ošetřování upravil krevní tlak z průměrných 158/77 na hodnoty 128/67. Stejně tak se snížila hodnota hladiny cholesterolu z 269 na 242 (Pozn.: Měřeno v mg/dl, místo u nás používaných jednotek mmol/l)
U některých pacientů je průvodním jevem vysokého tlaku bolest hlavy nebo ramen. Jejich krevní tlak se během jednoho měsíce upravil ze 151/78 na 118/72 a odezněly i bolesti.
U mnohých pacientů s obtížemi v obou dvou oblastech, tedy s vysokým tlakem i s bolestmi, bylo zaznamenáno všeobecné zlepšení stavu.
Na základě shora uvedených výsledků je zřejmé, že Ganoderma se ukázala být úspěšnou při léčení pacientů s vysokým krevním tlakem. Používání léků na snižování krevního tlaku je v těchto případech účinné na systolický tlak, avšak na diastolický tlak účinné nejsou. Výjimečnou vlastností Ganodermy je, že dokáže snižovat obě hodnoty krevního tlaku.

2. Proč je Ganoderma účinná na systolický i diastolický krevní tlak?
Dr. Shigere Yuji z university v Kinki uvádí šest účinků aplikace Ganodermy při léčení onemocnění srdce a cévního systému:

a. Přispívá k omezování vysokého krevního tlaku.
b. Zvyšuje chorobně nízký krevní tlak.
c. Zabraňuje vápenatění cév a snižuje hladinu cholesterolu.
d. Zabraňuje vzniku trombózy a rozpouští krevní sraženiny.
e. Omezuje vedlejší účinky přípravků na snižování krevního tlaku.
f. Při současném užívání s léčivy na snižování tlaku zvyšuje pravděpodobnost snížení krevního
tlaku.

Organizmu už nehrozí rakovina, náhlá smrt a neprůchodnost cév.

3. Je účinná i na neprůchodnost mozkových cév, srdeční infarkt, krvácení do mozku a anginu pectoris (chorobu věnčitých cév).

Studie p. Ueraba Kioshi-ho z university v japonském Kinki
Užívání Ganodermy může snižovat vážnější příznaky shora uvedených onemocnění i bez klasické terapie. V jednom případě byla u pacienta diagnostikována dvojnásobná neprůchodnost cév v pravé mozkové hemisféře. Nejlepšího účinku se dosáhlo kombinovaným užíváním Ganodermy a léku Urokinase. U pacienta nakonec omezená pohyblivost zcela ustoupila.
Jeden částečně ochrnutý pacient, též trpící neprůchodností cév mozku, se nakonec po aplikaci Ganodermy dokázal volně pohybovat. Hodnoty volných tuků a ß-lipoproteinů se u něho vrátily do normálu.
Užívání Ganodermy může mít kladný vliv na onemocnění srdce; kombinovaná aplikace s jinými medikamenty může mít dokonce i lepší výsledky. Při tom všem je účelné pravidelné preventivní užívání Ganodermy, aby se předešlo vzniku obtížně léčitelných chorob. túdia p. Ueraba Kioshi -ho z univerzity v japonskej Kinki

4. Je účinná na akutní i chronickou hepatitidu a nedostatečnost jater.

Studie Dr. Mitsui Hashimoto-a, nemocnice Hashimoto
V dnešní době je hepatitida stále onemocnění, jehož léčba zatím nemá jasnou metodiku. Několika hepatitickým pacientům jsme předepsali užívat denně šest tobolek. Po třech měsících se u všech dostavilo zlepšení: Hodnoty GOT a GPT klesly z 200 - 300 U/l na průměr 100 U/l. Při tom u jednoho z pacientů, který kombinoval Ganodermu
s preparáty z čínských léčivých rostlin, se hodnoty GOT a GPT nadále snižovaly, při čemž v jednom případě se k hepatitidě přidružoval i vysoký krevní tlak. I zde mělo užívání Ganodermy povzbuzující výsledky.
Na základě shora uvedených skutečností se nedají vyvozovat obecně platné závěry, avšak při užívání Ganodermy se dá počítat s kladnými výsledky i v případě hepatitidy.
V důsledku nedostatečnosti jater pacienti snadno podléhají únavě. Toto se užíváním Ganodermy dá účinně omezit.

5. Musíme zapomenout na předsudek o neléčitelnosti jaterních chorob.

Játra jsou z hlediska lidského zdraví nejdůležitějším orgánem. Jejich činnost je poměrně složitá, a právě proto se usuzuje na obtížnou léčitelnost jaterních chorob. Prakticky jedinou léčebnou metodou západní medicíny je zavedení dietního stravovacího režimu. Oproti tomu je Ganoderma schopna optimálně obnovovat složité procesy funkce jater. Praktické výzkumy prokázaly, že pomocí Ganodermy se i zde dá dosáhnout pozitivních výsledků. Podle Dr. Shigeru Yuji-ho se u 10% pacientů s jaterní nedostatečností dostavilo zlepšení už po dvou měsících, u 40% pacientů pominuly symptomy, rozměry jater se zmenšily a polovina pacientů uvádí zmírnění příznaků.

6. 1. Léčení žaludečních bolestí a žaludečních a dvanácterníkových vředů je také úspěšné.

Studie - Dr. Taro Tamura z university v Kinki
Při léčení žaludečních bolestí, žaludečních a dvanácterníkových vředů jsme aplikovali Ganodermu. Nejzajímavější případ byl u pacienta, který byl v mladém věku vyléčen ze žaludečního vředu a po delším čase nastala recidiva. Medikamentozní léčba nebyla úspěšná, avšak do týdne po nasazení léčby Ganodermou začaly bolesti podstatně ustupovat. I po snížení počátečních dávek měl bolesti už jen jedenkrát denně, občas ani to ne. Přitom léky proti bolesti už byly neúčinné. Tato léčba je úspěšná i u pacientů s dvanácterníkovým vředem, u pacientů trpících bolestmi na hrudníku a nechutenstvím, příp. zesláblých a únavovým syndromem trpících pacientů se žaludečním vředem. Může snižovat bolestivost po operaci rakovinného nádoru žaludku. Po nasazení užívání Ganodermy se celkový stav mnohých pacientů zlepšil, nastartovaly se i váhové přírůstky.

6. 2. Ganoderma je ochranou při stravovacích poruchách, jednostranné výživě i při otravě jídlem.
Překvapující účinky má Ganoderma na úplavici, zácpu, překyselení a žaludeční vředy. Dr. Shigeru Yuji referoval o svých zkušenostech s podobnými účinky, jaké mají nejfrekventovanější léčiva aplikovaná v daných případech.
Nejdůležitějším úkolem žaludku a střevního systému je vstřebávání živin z potravy a po jejím strávení následné odstraňování odpadních látek. Lidé všeobecně jedí mnoho anebo nevyváženou stravu, což má za následek poškozování trávicího traktu. Ganoderma je i v tomto případě účinným ochráncem a optimalizuje činnost trávicího ústrojí.

6. 3. Kvůli obezitě není potřebné začínat s nekalorickou dietou.

Po druhé světové válce byli lidé hubení, nebylo dost potravin. Bylo zbytečné se zabývat obezitou, lidé byli většinou velmi hubení. Díky rozvoji lékařské vědy a zlepšujícím se hospodářským podmínkám už infekční choroby a hubenost neznamenají pro lidstvo takový problém, naproti tomu se u dospělého obyvatelstva stále více rozšiřují chronické civilizační choroby.
Naše výzkumy prokázaly, že u hubených lidí, užívajících Ganodermu, se dostavuje váhový přírůstek, naopak u obézních je pozorovatelné hubnutí, přičemž věk, pohlaví ani zdravotní stav nemají v tomto ohledu význam. V každém případě Ganoderma umožňuje zachování optimální váhy a optimálního vzhledu. Při pravidelném užívání Ganoderma optimalizuje stavební a odbourávací procesy organizmu.
Jelikož Ganoderma může potlačovat obezitu, nemusí mít ani lidé s nadváhou starosti s překročením váhy, a ženy, které více dají na vzhled, se nemusí trápit
s nekalorickými dietami a vedlejšími účinky odtučňovacích přípravků.

7. 1 Ganoderma může podstatně redukovat vedlejší účinky chemoterapie pacientů s rakovinou prsu, tlustého střeva a žaludku.
Studie Dr. Hiroshi Kawai-e z university v Kinki
Pokusnými subjekty byli pacienti, kterým se po operaci zhoubného nádoru nedostalo odpovídající péče, popř. pacienti trpící vedlejšími účinky chemoterapie.
Po odstranění prsu a následné chemoterapii byla tvář pacientky až cyanotická (modrofialová). Po dvouměsíčním užívání Ganodermy cyanotičnost pominula.
Jedné pacientce po odstranění prsu ochrnuly a otekly obě horní končetiny. Po jednoměsíčním užívání Ganodermy ochrnutí podstatně ustoupilo.
Několik pacientů užívalo Ganodermu v kombinaci s výtažky z léčivých bylin deset dní po kolostomii (chirurgický vývod z tlustého střeva). Pominulo noční pocení a dostavila se chuť k jídlu.
Někteří pacienti po operaci zhoubného nádoru žaludku trpěli nechutenstvím. Při užívání šesti tobolek koncentrátu Ganodermy se jejich chuť k jídlu zlepšila.
S přihlédnutím k výše uvedeným výsledkům se dá konstatovat, že užívání Ganodermy je účinnou podpůrnou terapií při chemoterapii, jelikož tlumí její nepříznivé vedlejší účinky.

7. 2. Zabraňuje tvorbě zhoubných metastáz, tiší bolest a nabízí možnost prodloužení života.

Ganoderma patří mezi houby čeledě Polyporaceae (chorošovitých), její užívání je v Japonsku, Číně, USA, Kanadě, Rusku a Skotsku považováno za účinnou léčbu rakoviny. Ve vícero zemích renomovaní lékařští odborníci klinicky testovali Ganodermu s použitím nejmodernejších vědeckých zařízení, např. prof. Ta-cheng, člen lékařského kolégia tchavwanské národní univerzity, profesoři Cheng Hui-hua a Tung Uic-hi z vysoké školy lékařských věd v Taipei; výsledky jejich pokusů dokazují, že při léčbě rakoviny je Ganoderma účinná. Na základě referátů z výzkumných prací se dá konstatovat její účinnost v těchto ohledech:

1. Účinnými látkami Ganodermy při léčení rakoviny jsou polysacharidy a organické germanium.
2. Léčebný efekt je dán součtem účinků složek. Pokud by se aplikovala každá zvlášť, nedalo by
se dosáhnout žádoucích účinků.
3. Zlepšuje odolnost, posiluje imunitní systém a omezuje rakovinné bujení v organizmu.
4. Po operaci může pomoci pacientům s odoperovaným nádorem rakoviny hltanu, žaludku, prsu,
střeva a dělohy.
5. Může zastavit hromadění tekutiny v dutině břišní (ascites), zlepšuje apetit a ušetří nemocného
bolesti v pokročilém stádiu rakoviny.
6. Dá se úspěšně aplikovat v souběhu s jinými léčebnými metodami, např. při operaci, ozařovaní
nebo chemoterapii.

Většina lidí nosí v sobě predispozice k tvorbě zubního kazu, krátkozrakosti popř. k rakovině a toto se může projevit až časem nebo také ne. Když chceme předejít zubnímu kazu, musíme přijímat více vápniku a vyhýbat se sladkostem, zvýšeným příjmem vitaminu A a nepřetěžováním zraku se vyhneme krátkozrakosti. Pokud se chceme vyhnout rakovině, užívejme Ganodermu a jezme vyváženou stravu.

8. Ganoderma je účinná při léčení bolestí beder, ramen a jiných kloubů.

Studie Dr. Taro Kiyobary, plastická a rehabilitační klinika.
Ganoderma je aplikovatelná u léčby bolestivosti v křížové oblasti zad, též bolestí ramen, kolen a rukou.
Ganoderma je významně účinná u léčby bolestí, vznikajících následkem hematomů (krevních podlitin v tkáních).

9. 1. Ganoderma se osvědčila i při léčbě gynekologických problémů, např. menstruačních křečí, závratí, příznaků klimakteria.

Studie Dr. Yoshinori Imanishi -ho z gynekologicko-porodnické kliniky v Imanishi
Autor, jako porodník a gynekolog, doporučoval užívání ganodermy ženám, trpícími menstruačními křečemi, závratěmi, nepravidelnou menstruací, příznaky klimakteria nebo neplodností. Ve třech případech měl pozitivní výsledky. Jedna 46 letá žena se zbavila závratí a bolestí ramen již po jednoměsíčním užívaní Ganodermy, další léčil v těhotenství se svíravými pocity na hrudníku a nechutenstvím - po užívaní se její stav zlepšil. Třetí, po více let žijící v manželství, nemohla otěhotnět přes pravidelné pokusy. Po tříměsíční kúře Ganodermou se přirozené oplodnění zdařilo.
Ganoderma může zmírnit symptomy šestinedělí, poněvadž má i krvetvorné, močopudné a detoxikační účinky.

9. 2. Ganodermu potřebují ženy před porodem, stejně jako těhotné.

Když žena otěhotní, může mít obavy zda smí užívat Ganodermu. U nastávajících matek, ozvlášť u prvorodiček, je typické kolísání nálad. Běhěm těhotenství jsou ženy mentálně i fyzicky citlivější na vnější popudy. I když je to přirozený jev, ženy jej těžko snášejí.
V tomto období má Ganoderma také krvetvorné, močopudné a detoxikační účinky a tím napomáhá normálnímu rozvoji plodu. Podle prof. Kanatu z univerzity v Tohoku užívání Ganodermy zlepšuje i pohlavní funkce u žen i mužů, zvyšuje aktivitu spermií a reguluje ovulaci.

10. Ganoderma může významně léčit nemoci ledvin.

Onemocnění ledvin patří do kategorie obtížně léčitelných, mezi nimi akutní i chronické záněty, diabetická nemoc ledvin, revmatická horečka - tyto může vyvolat vysoká hladina cholesterolu či cukru v krvi. Ledviny jsou přetíženy a krev sa nedostává do jejich vlásečnic. Onemocnění ledvin může způsobit vodnaté otoky, zadržování moči, únavnost a vážnou uremii.
Fumio Tsurudani, profesor medicinského ústavu univerzity v japonské Nagoyi pokusně léčil Ganodermou pacienty s nemocemi ledvin, aby ověřil její účinky i v této oblasti. Dospěl k závěru že snižuje hladinu bílkovin a cholesterolu a normalizuje činnost ledvin.

11. Průběh cukrovky (diabetes) již není nezvratný.
Cukrovku způsobuje nedostatečná produkce inzulinu slinivkou břišní (pankreasem). V současnosti je jedinou metodou léčby náhradní podávání inzulinu. I když inzulin snižuje hladinu krevního cukru, příznaky se velmi brzy opětovně objeví a podobně jako u kortizonové hormonální injekce se doprovodně dostavují vedlejší účinky. Externě podávaný inzulin nedokáže léčit funkci slinivky, navíc urychluje degeneraci orgánu.
Medicinský výzkumný ústav univerzity v Kinki zjistil po mnohaletých pokusech, že Ganoderma má stejné účinky jako inzulin. Tomu odpovídajíc se užíváním Ganodermy mohou zmírňovat - bez vedlejších účinků - příznaky nedostatku inzulinu cestou obnovování funkce slinivky břišní.

12. Ganoderma je účiná i při léčbě mnohých, méně frekventovaných nemocí .

1. Často není známá příčina, vyvolávající onemocnění (idiopatie)
2. Pokud je vyvolávající příčina známá, ne pokaždé je léčitelná medikamenty, např. vysoký krevní
tlak může mít různý původ a léky na snížení tlaku sice pomáhají potlačit symptomy, ale příčiny,
vyvolávající onemocnění, zůstávají často neodhalené.

I. Příloha: Deset hlavních příčin úmrtí.

1. Zhoubný nádor
2. Krvácení do mozku
3. Úraz
4. Srdeční choroba
5. Vysoký krevní tlak
6. Chronická hepatitida (zánět jater) a tvrdnutí (cirhóza) jater
7. Katar průdušek
8. Cukrovka
9. Tuberkulóza
10. Sebevražda.

II. Příloha: Japonské studie.

Japonská lékařská věda potvrdila pozitivní účinky Ganodermy.
Lékaři na celém světě považují za důležité, aby léčiva měla dobrou kvalitu. Zvláštní účinky Ganodermy jsou označovány novým lékařským výrazem „adaptogenní" (napravuje porušenou rovnováhu). Dlouhodobé výzkumy a experimenty, které byly prováděny v japonských nemocnicích a výzkumných ústavech, potvrdily v každém ohledu pozitivní účinky Ganodermy. Prokazatelně je účinná při léčení takových nemocí, jejichž příčinou je některá porucha krevního oběhu. Jsou to tyto nemoci:

1. Nízký a vysoký krevní tlak.
2. Srdeční nemoci způsobené krevním tlakem.
3. Krvácení do mozku, vysoká hladina krevního cukru, zúžení cév.
4. Klimakterické nepravidelnosti, potíže při gynekologických nemocech.
5. Zácpa, zlatá žíla.
6. Chronický zánět jater (hepatitida).
7. Potíže při močení, časté nutkání na močení.
8. Žaludeční vřed, vřed dvanácterníku.
9. Alergická onemocnění dýchacích cest.
10. Chronický katar průdušek, astma.
11. Záněty kloubů, revmatická onemocnění.
12. Nespavost, letargie, neuróza.

Jelikož Ganoderma harmonizuje funkce organizmu, byl u krevního tlaku zjištěn dvojí účinek: Krevní tlak zvyšuje i snižuje. Podporuje přirozenou samoléčivou schopnost organizmu, posiluje jeho obranné pochody (imunitní systém).
Při užívání Ganodermy zjišťují někteří jedinci „záporné" (nepříznivé) účinky, zejména v počátečním období léčby: mohou se projevovat závratě, pocity slabosti, nutkání k močení a stolici. Toto je normální jev, který signalizuje, že bylo zahájeno odstraňování nahromaděných jedovatých látek z organizmu. Pacienti
s cukrovkou mohou ztratit mnoho cukru, pacienti s revmatismem mohou přechodně pociťovat silnější bolesti. Tento jev je pouze důsledkem normálního funkčního přizpůsobování organizmu a nesvědčí o ničem jiném než o účinnosti Ganodermy. V závislosti na tělesném stavu pacientů tyto příznaky zmizí během několika dní. Jelikož Ganoderma představuje přirozenou účinnou látku, dá se aplikovat společně s běžnými léky a dokonce snižuje jejich vedlejší účinky.

ZÁPORNÁ REAKCE - PŘECHOD NA KLADNOU REAKCI
Jestliže tělo přechází z kyselého do zásaditého stavu, vylučují se jedovaté látky z organizmu. Tento přechod může v daném okamžiku vyvolat různou reakci. Typicky k ní dochází během 3 - 10 dnů. Projevy jsou u různých osob různé; u některých pacientů jsou jen mírné, zatímco u jiných mohou být dosti vážné. Jakmile projevy pominou, začne pacient pociťovat příliv energie.

Ganoderma (čínsky LINGZHI)

Ganodermy, které patří do skupiny hub, považují Číňané již po tisíce let za jedinečný a zázračný prostředek, který umožňuje dosažení vysokého věku. Podrobnosti a různá pojmenování se takto vyskytují v historických čínských knihách o léčitelství, např. „Kniha o léčivých bylinách Shen-Nung" nebo „Přehled léků připravovaných z léčivých rostlin".

I. Proč se Ganoderma dosud nepoužívala v lékařství v širokém měřítku ?

Ganoderma pomáhá udržovat a zlepšovat zdravotní stav. Až do současné doby se však u Číňanů a čínských lékařů její používání významněji nerozšířilo, a to z těchto důvodů:
1. Rostlinu je obtížné sbírat. Na Ganodermy se všeobecně narazí jen náhodně. Když se přece najde, je snadno možné, že je napadena a poškozena hmyzem, nebo že houba vzhledem ke svému stáří již dávno své léčivé schopnosti ztratila.
2. Existuje velmi mnoho podobných druhů a účinný druh se právě nepodařilo najít. Během uplynulých 30 roků bylo jenom na Tchaiwanu nasbíráno více než třicet různých druhů Ganodermy.
3. Ganodermy není možné nasbírat včas, aby si takto uchovaly svůj léčivý účinek. Když se Ganodermy najdou, pak vlivem zestárnutí již nemají téměř žádný léčivý účinek. Mladé Ganodermy mají nahořklou a sladkou chuť, avšak tato chuť se téměř zcela ztratí, když ztvrdnou do kožovitého stavu. Účinné jsou pouze rostliny mladé, které jsou ještě ve stádiu růstu.
4. Neexistuje jednotný recept. Techniky a recepty používané čínskými léčiteli se všeobecně zakládají na informacích uváděných v knihách, jako je Shang-Han-Lun nebo Chin-Juei-Yao-Luch. Avšak ani jedna kniha neposkytuje vhodný recept, pokud jde o Ganodermy. Jelikož je obtížné sbírat divoce rostoucí Ganodermy, a jelikož existuje tolik jejich druhů, zahájili jsme za účelem vyřešení těchto potíží pěstování většího počtu různých druhů. V roce 1973 jsme představili několik podobných druhů a po celé zemi jsme chodili v hornatých oblastech, abychom zde nasbírali divoce rostoucí vzorky jako základ pro porovnávání. Podstupovali jsme při tom riziko otravy tím, že jsme osobně všechny vzorky ochutnávali. Po šesti letech jsme Ganodermy úspěšně vyšlechtili.

II. Hlavní složky a jejich funkce
V houbě Ganoderma lze kromě složek vyskytujících se i v obyčejných houbách nalézt dvě velmi důležité látky:

 1. Germanium (Ge) 32. Podle výzkumných studií japonského lékaře Kazuhiko Asaiho obsahuje ganoderma až 6000 miliontin germania.
  Germanium podporuje krevní oběh, čímž zvyšuje schopnost organizmu přijímat kyslík. Zajištěním správné hladiny krevního kyslíku se zlepšuje látková výměna a zpomaluje se degenerace funkcí. Na základě jednoho rozboru lékaře Asaiho je germanium hlavním složkovým prvkem obsaženým v Ganodermě. V Ganodermě je obsaženo 4 - 6 krát více germania než v kořenu panaxu (ginseng, ženšen).

2. Polysacharidy
Polysacharidy lze nalézt v obyčejných houbách v odlišných množstvích. Japonští farmaceuti a výrobci léčiv vyluhovali polysacharidy z rostliny „Yun-Yong", patřící do jedné čeledi s Ganodermou, a připravili léčivo s názvem PSK. Toto léčivo se rovněž využívalo klinicky při imunoterapii pacientů postižených rakovinou. Zdravotní oddělení Koseisho jej schválilo jako prokazatelně účinný podpůrný medikament. Pacientům s rakovinou se předepisuje na prevenci při zhoubném nádoru a při metastázách. Polysacharidy mohou zvyšovat množství protilátek a tím posilovat imunitní systém. Pracovníci v medicínském odvětví projevili vážný zájem, když byla v lékařských studiích poprvé zveřejněna skutečnost, že Ganoderma takovéto látkové složky obsahuje ve velkém množství. Jelikož se při umělém pěstování dosáhlo úspěchu, není se třeba obávat nedostatečného přísunu. Japonští pracovníci v oboru lékařství a farmacie průběžně Ganodermu zkoumají a pěstují a také ji zavedli na trh jako zdraví podporující doplněk potravy.

III. Léčivý účinek Ganodermy

Po tisíciletí se na Ganodermu pohlíželo jako na „zázračný prostředek pro dosažení dlouhého života". Podobné pověsti začali pomalu přijímat jako skutečnost ti jednotlivci, kteří ji již vyzkoušeli užíváním. Jestliže se tato rostlina užívá průběžně, pak se dostavují její vynikající účinky. V posledních letech několik čínských a japonských lékařů a výrobců léčiv studovalo její účinky a používali ji v klinické praxi. Zaznamenali při tom tyto účinky: čistí krev a působí močopudně, má detoxikační účinky (zbavuje jedů), chrání játra, optimalizuje činnost střev, srdeční činnost a krevní tlak, má antibakteriální účinky, působí proti kašli a nemocem horních cest dýchacích, usnadňuje odkašlávání, má uklidňující účinky a utišuje bolesti. Znamená to, že Ganoderma obsahuje velké množství účinných látek. Tyto látky nejsou účinné
jednotlivě, nýbrž pouze při svém vzájemném působení.
Ganoderma se dá používat také pro léčení následujících nemocí:
Vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, cukrovka, impotence, symptomy typické pro klimakterium, chronický zánět průdušek, astma, revmatizmus, ztrnutí ramene, zánět kloubů, neuróza, horečka omladnic, zduření štítné žlázy, nepravidelná menstruace, akné, zlatá žíla, kožní záněty, plešatost, lupus erythematosus (SLE - chronické autoimunitní onemocnění) a křečové žíly. Dále je Ganoderma vhodná pro své příznivé účinky při snižování únavy, vyplývající z řízení automobilu na velké vzdálenosti,
z přípravy na zkoušky nebo z vysilující tělesné činnosti, zmírňuje projevy spojené
s nevyspáním, snižuje vedlejší účinky léčiv, odstraňuje nepříjemný zápach z úst a mírní bolesti žaludku. V případě užívání společně s běžnými léky je schopna snižovat jejich vedlejší účinky a zvyšovat jejich účinnost.

IV. Účinky Ganodermy:
Je nutno věnovat pozornost kvalitě a výběru odpovídajícího druhu. Následkem užívání
Ganodermy můžeme zjišťovat následující skutečnosti:
1. Sníží se počet hodin strávených spánkem, spánek se stává vydatnějším.
2. Zlepší se chuť k jídlu.
3. Odpadní látky se odstraňují snadno a pravidelně.


ORGANICKÉ GERMANIUM

Fakta o organickém germaniu:

1. Je to látka, která se zcela liší od všech dosud známých léčiv.
2. Organické germanium je schopno upravovat elektrickou energii a má magické elektronické
účinky na organizmus.
3. Má doplňovací funkci pro kyslík.
4. Následkem zlepšeného zásobování orgánů kyslíkem podporuje aktivitu buněčných stěn.
5. Neutralizuje toxické působení sloučenin polychlorovaných bifenylů a zabraňuje otravám jídlem.

I. Jako molekulární léčivo s kyslíkovým jádrem podporuje germanium dehydrogenizační proces a může zvyšovat hladinu kyslíku v organizmu.

Organizmus potřebuje velké množství kyslíku k tomu, aby byl schopen se zbavovat odpadních látek, vznikajících během štěpení živin.
Jelikož organická sloučenina germania snadno váže vodík, napomáhá vytvoření dehydrogenizovaného stavu. Vodík se váže na kyslík a takto se odstraňuje
z organizmu.
Tím se umožňuje účinnější využívání kyslíku, který zůstává v organizmu. V podstatě je organické germanium schopno během 20 - 30 hodin se z organizmu zcela vyloučit jako hydroxylgermanium. Zkoušky, které byly prováděny po požití organického germania, potvrzují, že množství kyslíku akumulovaného v organizmu významně vzrostlo.

Další důsledky:
1. Klesá hustota (viskozita) krve.
2. Zvýšená hladina kyslíku v krvi zlepšuje krevní oběh mozku.
3. Lék je účinný také při otravě kysličníkem (oxidem) uhelnatým.
4. Lék povzbuzuje oběh krve v končetinách.
5. Vlivem zlepšeného zásobování mozku kyslíkem je lék účinný i v případě mozkové mrtvice.
6. Zlepšuje vydatnost a hloubku spánku.

II. Důležité je udržování odpovídající hodnoty pH v organizmu. Kyselé prostředí má za následek nedostatek kyslíku.

Je všeobecně známou skutečností, že molekuly kyslíku jsou životně důležité a že nedostatek kyslíku iniciuje škodlivé procesy. Pokud nastane nedostatek kyslíku, může docházet k degeneraci buněk, což může následně vést ke vzniku rakoviny.
Které faktory mohou vyvolávat nedostatek kyslíku ?
Po požití některých potravin vykazuje část zplodin procesů látkové výměny kyselou reakci. Jestliže někdo přijímá potravu pouze určitého druhu, pak se v organizmu vytváří příliš mnoho kyselin, neboť se naruší rovnovážný stav mezi kyselinami a zásadami.
Dojde-li k překyselení, pak to znamená, že se v tkáních nahromadí příliš mnoho kladných vodíkových iontů. Vodíkové a kyslíkové ionty se slučují na vodu. Následkem toho může v organizmu vznikat nedostatek kyslíku.

III. Klinické pokusy Dr. Chirotaky Tanaky (Chirotaka Tanaka) s organickým germaniem
Organické germanium je účinné při léčení následujících onemocnění:

skleróza (vápenatění cév), mozková onemocnění (krvácení do mozku, mozková trombóza, měknutí mozku), klimakterické potíže, srdeční onemocnění (např. angina pectoris), otrava kysličníkem uhelnatým, jiné akutní otravy léčivy, žaludeční vředy, ochrnutí poloviny těla, padoucnice, omámenost, chronický revmatizmus, analgesie (celková absence vnímavosti pro bolest) v případě rakoviny, Raynaudův syndrom, atd.
Na základě klinických pokusů se Dr. Tanaka přesvědčil o tom, že se organické germanium v organizmu nehromadí.

1. Zlepšuje regeneraci buněk.
2. Zabraňuje opětovnému vzniku rakovinového nádoru po jeho operativním odstranění. Potlačuje
rakovinové buňky a zabraňuje tvorbě metastáz.
3. Léčí krvácení do mozku a ochrnutí, zlepšuje oběh krve v končetinách.
4. Užívání organického germania snižuje kolísání nálady, pocit únavy a umožňuje hlubší spánek.
5. Potlačuje bolesti způsobené zanícením prostaty.
6. Osoby s dobrým zdravotním stavem mohou užíváním germania zvyšovat svou duševní
kapacitu.

IV. Organické germanium nemá žádné vedlejší účinky
Jelikož se germanium zcela vstřebává, vylučuje se v plné míře z organismu. Doba potřebná pro takovéto celkové vyloučení závisí na tělesném stavu jednotlivce; obecně je k tomu zapotřebí 20 - 30 hodin. Vedlejší účinky nejsou.

V Japonsku je v současné době Ganoderma lékaři doporučována k léčení více než dvaceti chorob a různých potíží, včetně migrény a bolestí hlavy, hypertenze, bronchitidy, astmatu, artritidy, anorexie, gastritidy, hemoroidů, diabetu, hypercholesterolemie, nefritidy, dysmenorey, hepatitidy typu B, leukopenie, kardiovaskulárních problémů, různých typů karcinomů a akutní myeloblastické leukemie.

Rádi zveřejníme i Vaše konkrétní zkušenosti, změny
v úbytku hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu v souvislosti s užíváním a pitím káv,čajů s Ganodermou.

 

DXN Facebook Share Share on Facebook

dub

22

Káva a mléko

22. duben 2016 pátek

MUDr. Jan Miklánek :

Nesměl jsem o tom psát, protože by to vzbudilo paniku mezi českým i slovenským lidem !
Betalactoglobulin - nacházející se v kravském mléce - se s
kofeinem navazuje na sloučeninu, která DRÁŽDÍ sliznici tlustého střeva a napomáhá ke vzniku - RAKOVINY v této lokalitě!!!
Proto jsme jedni nejvíce postiženi na světě RAKOVINOU - tlustého střeva a konečníku .
Zase jsem měl pravdu !!! Říkám to již 15 let a říkámpořád :
NEPIJTE TO KAFE S MLÉKEM !
Pošlete - řekněte to tedy všem známým, na kterých vám záleží! Silně varující lékařské a biologické vysvětlení PROČ !
Kombinace černé kávy a tuku z mléka, smetany atd., totiž na celé naše tělo nepůsobí ani trochu příznivě !!! Působí totiž velice špatně na dvanácterník - (neboli duodenum), který pak v
křečích stáhne svoje hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu slinivku břišní . Dále pak zablokuje i celý žlučník . Žlučník je vlastně zásobní skladiště žluči v našem organismu.
Žluč se má samočinně do trávící soustavy uvolňova pokaždé tehdy, když sníme cokoli mastného, aby ten přijatý tuk
byl pro správné následné strávení předem dostatečně emulgován. Jestliže nám ale žlučník z jakéhokoliv důvodu
řádně nefunguje, máme zaděláno na mnohé další zdravotní problémy označované dnes za běžné civilizační nemoci.
Snad největším problémem je, - ale nulová osvěta, že se toto opravdu varující vědecké poznání zpravidla dozvídáme, až když je nám už 70 let a v průběhu předešlých padesáti let jsme oblíbenou kávu tak rádi popíjeli právě s mlékem, či smetanou, protože jen tak nám to chutnalo a obchody jsou toho doslova plné.
Křeče a bolesti se potom za čas objevují i v oblasti bederní páteře, kdy chronický nedostatek žluči ve střevech způsobuje až bolestivou zácpu. Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje s výraznou bolesti právě u vývodu žlučníku a tvoří se tam nejprve žlučový písek. Ovšem později se mohou vytvářet až opravdu velké a životu nebezpečné žlučové kameny, které nakonec žlučník zcela ucpou .
Z čínské medicíny se dozvídáme, že meridiánová spojnice nemocného žlučníku prochází všemi velkými klouby našeho organismu (kyčle, ramena, kolena) a způsobuje jejich silné bolesti, až chronickounehybnost. Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech velice silné nadýmání - (meteorismus). Vracející se žlučí reaktivované žaludeční šťávy pak silně poškozují už i samotnou slinivku a právě tak potom vzniká stále se rozmáhající cukrovka - (diabetes mellitus). Což je ve své podstatě jen velice málo nebo zcela nefunkční slinivka, protože se v ní pak následkem prodělaných poleptání žaludeční kyselinou a následných zánětů už netvoří v patřičném množství, anebo vůbec, veledůležitý hormon - inzulin.
Takto mimo jiné je ochromena i činnost mnoha dalších sliznic v celém těle.
Káva navíc obsahuje velké množství hodně agresivní kyseliny šťavelové. A když ledviny tuto látku nestačídostatečně rychle vylučovat prostřednictvím moči, potom se snadno vytvoří z přítomných krystalků kyseliny šťavelové nejdříve močový písek. Později se ale vytvářejí také obrovské, vysoce bolestivé a zároveň i rizikové močové kameny.
Je- li totiž v našem organismun neustále přítomno příliš velké množství kyseliny šťavelové, přes tlusté střevo se následně vstřebává zpátky do těla a usazuje se i do kloubů a svalů.
Dochází tak k silným bolestem (vnímaným zejména v noci) jak v oblasti páteře, tak i v oblasti velkých kloubů. Tímto způsobem vzniká i velice podobné, vysocebolestivé a pohyb omezující onemocnění, jako je dna !!! Pokud tedy alespoň trochu myslíte na své pozdější zdraví, popíjejte svoje oblíbené kafíčko zásadně bez mléka či smetany a jen v malém množství! A s ní, nebo hned po ní, si už zásadně nikdy nedopřávejte šlehačku, či dokonce nějaké vysoce kalorické,
tedy zejména silně omaštěné zákusky, či koláčky......

NENABÍZET ANI SVÝM PŘÁTELŮM, KAMARÁDŮM A ANI PŘÍBUZNÝM.

primář MUDr. Jan Miklánek Praha

DXN Facebook Share Share on Facebook

dub

22

JAk ozdravit maso

22. duben 2016 pátek

 

MUDr. J.Vajner Csc. : 

Jak ozdravit maso, když už jej konzumujeme.

Ozdravte běžně kupované maso pivem !

Vím, co vás napadá: "To jako že zapijeme maso pivem a bude to zdravější?"

Ne, ale pokud maso naložíte na 4-6 hodin do marinády (pivo, olivový olej, 

sojová omáčka a koření podle chuti), stane se něco velmi pozitivního!!!

Pivo dramaticky snižuje úroveň chemikálií v průmyslově vyráběném mase, 

které mohou způsobovat rakovinu.

Pivo je více účinné než víno a maso marinované v pivu i lépe chutná.

Pokud je maso v pivě marinované více než 6 hodin, snižuje zároveň 

i množství nebezpečných heterocyklických aminokyselin (HAS), které přirozeně 

vznikají při pečení nebo grilování masa.

Ve srovnání s masem, které v pivu marinované nebylo, to může být až o 90%.

Samotnou marinádu už pak nekonzumujte.

Tento efekt není vůbec zanedbatelný.

Jen abyste pochopili souvislosti, tak například maso z krávy, která konzumovala 

celý život trávu, je ve srovnání s masem krávy, která trávu nikdy v životě neviděla, 

asi takový, jako mezi Rols Roycem a Trabantem - a to doslova.

Maso z velkoprodukce obsahuje antibiotika, růstové hormony, koncentrované toxiny 

a choroboplodné bakterie, což moc dobré A zdravé tedy není.

Pokud nemáte na výběr, pivová marináda je cestou menšího zla.

Pokud se nepostaráte o své zdraví dnes, zítra budete nuceni investovat 

do "ozdravování" u lékaře a v nemocnicích. Podobně je to i s ostatním 

masem ,nejen s kravským.

Všechna masa prodávaná v obchodních řetězcích obsahují antibiotika, 

růstové hormony, koncentrované toxiny a choroboplodné bakterie..

DXN Facebook Share Share on Facebook

dub

17

DXN CORDYPINE Přírodní fermentovaná ananasová šťáva s cordycepsem.

17. duben 2016 neděle

 

DXN CORDYPINE

Přírodní fermentovaná ananasová šťáva s cordycepsem.
Ananas se nechá půl roku kvasit, vznikne v něm tak 200 až 300 aktivních enzymů.
Do této fermentované šťávy se přidá cordyceps. (Účinky podobné jako u wobenzymu, ale na přírodní bázi).
Ananasové enzymy vyrobené fermentací podporují synergicky účinek cordycepsu a dohromady poskytují touto excelentní kombinací ještě lepší účinky.
Ředí se s vodou v kombinaci 1odměrka cordypinu : 9 dílům vody.
Užívat minimálně 1 odměrku denně, dle potřeby i 2 odměrky denně.

Balení: 700 ml

ENZYMY
jsou látky bílkovinné povahy vyskytující se jen v živých organizmech, pracující jako katalyzátor, urychlovač.
Pomáhají strávit stravu a zužitkovat z ní vše potřebné pro naše tělo.
Jak pomáhají:
· jako prevence proti vzniku zhoubných nádorů
· posilují imunitní systém
· působí protizánětlivě
· zmírňují otoky a napomáhají hojení ran - zlepšují lymfatický oběh,
např. po operacích prsů
· urychlují a usnadňují trávení potravy
· jsou vhodné při některých poruchách zažívání (pálení žáhy, nadýmání)
· zpomalují proces předčasného stárnutí

V celém těle se s věkem postupně snižuje jejich tvorba.
O blahodárném účinku enzymů byl přesvědčen i zakladatel systémové enzymoterapie prof. Max Wolf, který dlouhodobě enzymy sám užíval a zřejmě i díky tomu se v plné svěžesti dožil věku 91 let.
Pozor na průmyslově vyráběné enzymy - jedná se o vážné zásahy do rovnováhy organizmu, kdy se funkčnost některých orgánů může zcela vyřadit. Tělo pak musí trvale dostávat synteticky připravené léčivo.

TIBETSKÝ KLENOT CORDYCEPS
- „hlídač ledvin"
- posiluje plíce
- zlepšuje astma

- zvyšuje fyzickou sílu
- posiluje srdce
- protirakovinné účinky

- antibakteriální účinky - přírodní antibiotikum
- potence - himalájská viagra

Cordypine se doporučuje pro zvýšení energie, při žaludečních potížích, na podporu ledvin a srdce. Je velmi prospěšný při hojení ran po operacích.
Enzymy jsou potřebné při řešení jakýchkoliv zánětů v těle.

 

DXN Facebook Share Share on Facebook

dub

17

Morinzhi –Noni džus

17. duben 2016 neděle

 


Morinzhi - nápoj z ovoce Morinda citrifolia
Čerpáno z knihy NONI - dar z přírody: Mudr. Dana Chvátalová

Noni je lidový název pro rostlinu Morinda citrifolia, která roste volně v přírodě v tropických a subtropických oblastech. Je známa více než 2000 let. Byla hlavní živinou Polynézanů v dobách hladomoru a důležitým léčivým prostředkem. Civilizovaná část světa se začala zajímat o morindu až v posledních desetiletích. Dnes již existují stovky vědeckých prací a lékařských studií, které potvrzují léčebné účinky morindy. Morinda obsahuje podle některých pramenů až 200 různých látek, které jsou biologicky aktivní. Mezi ně patří vitamíny (A, C, E, celá skupina B včetně vitamínu B12), minerály (vápník, draslík, hořčík, fosfor, sodík, železo, chróm, selen, zinek), vláknina, několik desítek antioxidantů, nezbytné aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny (linolenová, palmitová, stearová, olejová), přírodní cukry, některé glykosidy a antrachinony, terpeny, fytosteroly, scopoletin a jiné. Nejdůležitější složkou morindy je látka proxeronin.

 

Látku damnacanthal objevil v morindě Dr. Hiramatsu. Tato látka účinně tlumí aktivitu nádorových buněk, tím že narušuje krevní zásobení nádorů. Antrachinony obsažené v morindě mají účinky protizánětlivé, působí proti bakteriím, parazitům a plísním, zlepšují funkci obranyschopnosti a mají účinky protibolestivé. Studie provedená Younosem a kol. v r.1990 ukázala, že morinda vykazuje 75% protibolestivý účinek jako morfin, ale bez vzniku návyku a vedlejších účinků. Rostlina obsahuje terpeny. Terpen eugenol má účinky protibolestivé, zvláště protikřečové (uvolňuje hladkou svalovinu) a protinádorové. Morinda obsahuje terpenoid urson, který je důležitý v kožním lékařství a v kosmetice. Vykazuje účinky protizánětlivé, protinádorové, protibakteriální a hlavně protiplísňové. V Japonsku je užíván proti lupům a proti padání vlasů.

 

V rostlině morinda se nacházejí fytosteroly. Výzkum v Kanadě prokázal, že tyto látky snižují hladinu cholesterolu a LDL („špatný cholesterol") a brání shlukování krevních destiček, což preventuje vznik trombotických stavů (zvýšená krevní srážlivost). To má význam v přecházení srdečně cévních nemocí.

 

Fytosteroly jsou účinné v prevenci a léčbě rakoviny prostaty, ale i nenádorovém zbytnění prostaty. Beta-sitosterol v morindě vyrovnává funkci imunitního systému - zlepšuje aktivitu NK buněk (přirození zabíječi), upravuje tvorbu T lymfocytů. Při pravidelném užívání morindy byly pozorovány významné léčivé účinky u zvířat a lidí s alergií, vleklými virovými infekcemi a autoimunitními chorobami. Z glykosidů obsažených v morindě možno jmenovat asperulosid, který má účinky protizánětlivé (zvláště u zánětů žil dolních končetin) a diuretické (zabraňují ukládání tekutiny v těla a tvorbě otoků).

 

Poslední zmínka patří scopoletinu, který izolovala z morindy Dr. Abottová v r. 1992. Je schopen vyrovnat do normy vysoký krevní tlak a pečuje o jaterní buňky. Dr. Levand prokázal protibakteriální účinnost scopoletinu v morindě na bakterie způsobující onemocnění dýchacích a močových cest a střevní průjmové infekce. Dr. M. Alfred popisuje ve své knize „Why noni works!", že scopoletin má účinky protizánětlivé uplatňující se v léčbě onemocnění průdušek včetně průduškového astmatu. Scopoletin je 5x účinnější než aspirin v působení protizánětlivém, protibolestivém a antipyretickém (snižujícím teplotu). Nejdůležitější složkou rostliny Morinda citrifolia je proxeronin. Xeroninový systém objevil a poprvé popsal americký vědec a biochemik Dr. Ralph Heinicke ve 2.pol. 20.století. Izoloval z něj bromelain a zkoumal jeho využití. Při svém výzkumu spolupracoval s farmaceutickými firmami, lékaři a různými odborníky. Nejúčinnější látkou v něm je proxeronin. Jedním z lékařů, se kterými spolupracoval, byl MUDr. Klein - odborník na léčbu popálenin. Dr. Klein používal na těžké popáleniny s úspěchem bromelainovou pastu, v níž prokázal přítomnost neznámé složky, která dokáže aktivovat v popálené kůži neaktivní enzym kolagenázu. Byl to xeronin, jež se vytvořil v poškozených kožních buňkách z proxeroninu, nacházejícího se v bromelainové pastě. Dr. Heinicke zjistil, že rostlina Morinda citrifolia obsahuje 40x více proxeroninu než ananas. Morinda citrifolia dodá tělu proxeronin, ten se v buňkách přemění na xeronin. V USA patentovém formuláři O xeroninu Dr. Heinickeho je uvedeno, že xeronin je životně důležitá součást buněk lidí i zvířat. Udržuje správnou funkci zdravých a obnovuje poškozené buňky, tkáně a orgány.

 

Nedostatek xeroninu může vést k celé řadě vleklých nemocí člověka i zvířete, nejbohatším dostupným
zdrojem xeroninu je dnes Morinda citrifolia, která dodá jeho stavební kámen proxeronin.
Určité množství proxeroninu má naše tělo uloženo v játrech a v kůži. Zvýšená potřeba xeroninu nastává
při stresu, stárnutí, nedobrém životním stylu, infekci, tvorbě nádorových buněk, kouření,
alkoholismu, návyku na drogy a při všech stavech doprovázených zvýšeným poškozením buněk.
V takovém případě se zásoba proxeroninu vyčerpá. Morinda je bohatá na obsah proxeroninu a jeho
dodáním do těla se obnoví tvorba xeroniánu v buňkách, což může vést k opravení poškozených buněk.
Výsledkem je zlepšená činnost nemocné tkáně, vymizení zánětu, odstranění vyrážky, otoků atd.
Morinda obsahuje velké množství živin a fytochemikálií důležitých pro lidské zdraví. Tyto látky jsou
přírodní, vytvořené pohromadě v jedné rostlině, vzájemně se podporují ve své práci. Prof. MUDr.
Solomon shromáždil údaje z výzkumu o schopnosti morindy vyrovnat v organismu tvorbu látky oxidu
dusnatého. Tuto schopnost potvrdil i výzkum Dr.Anne Hirazumi z univerzity na Havaji, který prokázal,
že morinda významně zvyšuje tvorbu oxidu dusnatého v makrofázích při nádorových a infekčních
onemocněních. Kromě výše uvedených účinků, se oxid dusnatý vytváří i v těle tepen, uvolňuje jejich
průsvit, snižuje krevní tlak a zabraňuje tvorbě krevních sraženin v krevním proudu. Zvyšuje
prokrvení důležitých orgánů, snižuje hladinu celkového cholesterolu a LDL v krvi, odklízí volné
kyslíkové radikály, vyrovnává tvorbu inzulínu, příznivě působí na svaly a kosti. Oxid dusnatý posiluje
imunitní systém a zlepšuje tvorbu a funkci jeho buněk. Je schopný zabíjet některé bakterie (Salmonely,
Helicobacter pylori, chlamydie), viry a nádorové buňky.
Dr. Heinicke prokázal, že morinda má příznivý vliv na tvorbu serotoninu v mozku. To je významné pro
úpravu spánku, odstranění deprese, bolestí hlavy a migrény. Na mezinárodní konferenci o tahitském
noni džusu v Salt Lake City v r. 2001 přednesl referát neurolog prof. MUDr. Jenkyn, pojednávající
o vynikajících výsledcích s užíváním noni džusu u pacientů s bolestmi hlavy a migrénou.
Prof. MUDr. Solomon zpracoval v USA rozsáhlou studii o účinnosti tahitského noni džusu. Shromáždil
klinická data asi 150 lékařů a zdravotníků týkající se 15 000 nemocných trpících různými chorobami,
kterým bylo doporučeno užívat tahitský noni džus. Studie MUDr. Mian-Ying Wang z University College of
Medicine Illonois zahrnovala 84 pacientů s různými obtížemi a byla zaměřena na účinnost a vedlejší
účinky tahitského noni džusu. Účinnost byla 86%, vedlejší účinky byly přechodné a minimální. Pro děti
a těhotné ženy byl tahitský noni džus bezpečný.
MUDr. Steven Hall popisuje své zkušenosti s podáváním tahitského noni džusu u asi 600 pacientů. Udává,
že u některých chorob jako alergie, autoimunitní nemoci, vleklé degenerativní nemoci kloubů a kostí,
vleklé záněty a jiné, měl léčebný úspěch s klasickými léky v 60-80%. Pokud k léčebnému režimu
přidal tahitský noni džus, léčebný úspěch byl mnohdy 100%. Při této kombinaci pozoroval zlepšení
účinnosti klasické farmakologické léčby a zmírnění jejich vedlejších účinků.
Na mezinárodní konferenci věnované tahitskému noni džusu konané v dubnu 2001 v Salt Lake City
v USA přednesl hlavní referát prof. MUDr. Solomon a shrnul v něm, že tahitský noni džus není toxický,
nemá žádné kontraindikace, nevykazuje nežádoucí interakce s klasickými farmakologickými léky.
Objasnil intenzivní výzkum zaměřený na kombinaci noni džusu a cytostatik užívaných k chemoterapii
nádorových onemocnění lidí, který prokázal významné zlepšení účinnosti takové léčby a výrazné
omezení vedlejších účinků. Z vedlejších účinků byla zaznamenána asi u 1% mírná alergická reakce.
Některé vědecky dokumentované stavy (onemocnění), u kterých byla morinda úspěšně podávána:
abscesy, alergie, bakteriální onemocnění, bolesti břicha, bolesti v krku, kašel, bolesti zad, bolesti zubů,
brániční kýla, cukrovka, degenerativní onemocnění páteře, degenerativní nemoci kloubů, deprese,
únavový syndrom, infekce dutiny ústní a nemoci dásní, mozková mrtvice, nádorová onemocnění, nemoci
ledvin a močových cest, obezita a nadváha, obnova svalového napětí po porodu, odvykání kouření, alkoholu
a drogám, onemocnění plic, onemocnění očí, onemocnění srdce vysoký krevní tlak, onemocnění virového
původu, paradentóza, parazitární onemocnění, popáleniny, porucha obranyschopnosti, zmatené myšlení,
průjmová onemocnění, roztroušená skleróza, sexuální aktivita, snížení hladiny cholesterolu, tmavé skvrny
na kůži, kožní záněty, tuberkulóza, úprava funkce brzlíku, úprava spánkového režimu, úprava funkce
zažívacího systému, jater, žlučníku a slinivky břišní, záněty kloubů a šlach, zlepšení kvality vlasů a nehtů,
zlomeniny, poranění.

DXN Facebook Share Share on Facebook

© Copyright DXN Europe 2009.